KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13903002
nr 1390 3002
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Del av svit. Signerad, numrerad 39/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 12 april 2021
kl 18:53:42
100 kr
150 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund